Make your own free website on Tripod.com
Mirė se vini ne webin tim online

Humor

Home
Shkruaj e-mail
Argetime
Muzik Anglisht
Filma qesharakė
Muzik
Downloads
Humor

- Kena me qen tė sigurt, pas kėti gjamit.
- Normal qė ėshtė sterile.
- Ėshtė shum i urt, mundesh edhe kryt nė goj me ja shti.
- Ka qen taze, javen e kaluar.
- Po, po, kėto kpurdha hahen.
- Kėpute telin e kuq...
- Qashtut edhe duhet mu ndigju.
- Kena kerozin, edhe per disa or fluturimi.
- Mos u tut, sulmojin vetem kur jan uritur.
- Muj mi nalė frymen ma shum se ti.
- Shefi nuk idhnohet.
- Mos u brengos, rudhet pasi qė te lahet.
- Ska gjasa m` me gjet nė orman.
- Kurgjo smundet me ja nis mrapsht.
- Ma jep qibritin, po mė duket qė rezervoari ėshtė i shprazet.
- Normal qė arusha smundet me hi kėtu.
- S`me nevojitet body-gard....
- Lirisht tregoj, qė je shoki im.
- Besom!
- Hiq nuk dhem.
- Thika sėsht pernime.
- Mos ta nin, e kom koqit pushken.
- Pije kėt.
- Ha! Ha! Ky sen as mizen se myt.
- Loqka jeme, e kom mbyll deren.
- Parashuti ėshtė i ri.
- Ej (hik), kape biren (hik) dhe kqyrni qeta...
- Tash ėshtė momenti. Ja tash, ja kur...
- Ha! Ha! E kan vetem pėr me na tut.
- Kurkush ska mi mar vesh.
- Ski ti ****, me gjujt!
- Ups!
- A mir, a keq?
- Hej, pse po bon kja shshsshshsh...

*************************************************************************

Gjith kur po du me i marr paret prej bankes, po qėllon naj puntor i bankes

Dikush duhet me e pagu kėt llogari, unė nuk e kam porosit ksi jete!

Detin garant e ka bo naj femer! Ka qit shum kryp!

Nėse nuk mundeni me jetu pa njėni tjetrin, martouni, dhe keni me mujt!!!

Roten e historis se ka ndru kurkush, si e kanė ndrushu historijant.

Unė kam lind kėshtu, cili ėshtė arsyetimi ytė.

Paret huazoni prej pesimistave - ata nuk besojin, qė i ktheni.

Dashnin e kan zbulu fukarat, me mujt me q* pa pare!

Mos me pas gabime, kisha qen perfekt!

Hani ***, nuk ėshtė e mundur, qė gjith ato miza e kan keq!

Qka ka majmuni faj, qė u bo njeri!

Kosovarė, ngritni koken lart me krenari......Jena kah sharojmė!!!

Burri ideal nuk pinė, nuk rrenė, nuk "njek" dhe nuk egziston!

Ka femna, qė thojn, qė krejt mashkujt janė tė njejt. Mu po me duket experienc e teprume!
 
*****************************************************************************
E kisha nis edhe unė naj biznis, po mu m`kapin menjiher.

E kam gjet femren e jetes ime. Tash po m`mungon jeta.

NJERZ, BLENI TOKĖ, SE NUK PRODHOHET MO!

NUK DOJMĖ SAKĖZA, E DOJMĖ KUSURIN!!!

Gruja m`kish identifiku me njė liber t`Dostojevskit, tash po m`thir IDIOT.

Zemren e kam n`Kosovė, kryt e kam qu n`vend ma tė sigurt.

Nėse doni me lonė femnen, lejeni te unė.

Gruja jeme ka diqka, qka nuk ka asnjė femen nė Prishtinė. M`ka mu!

Shum femna po kan qejf, me flejt me mu, po mu s`po m`mer gjumi!

Kur po e kqyri qiellin, po te shoh ty, kur po e kqyri diellin, po te shoh ty, kur po e kqyri hanen, po te shoh ty. Ej, largou bre pak!

Qysh mundesh me i besu dikujt, i cili ka gjakderdhje nji javė, e nuk vdes!

Spo di, qka je ka perdor pėr me qen kaq gllup, por e di, qė po funkcionon super.

Nėse jeni krejt diten aktiv si bleta, punoni si kali, e nė mramje jeni lodhshem si qeni. Konsulltohuni me veterinarin, egziston mundėsija qė jeni magar.

Unė s`po tutna me fluturu me aeroplan, po tutna me u rrxu.

        
 
 
 
 
 
        Rruget e kosoves
 

  upSSSSSSSSS
 
 
 
 
 
 

WELCOME